Divus – spotkanie technologii i sztuki

Często mówi się, że coś jest albo piękne, albo użyteczne. Dotychczas myśleliśmy, że trudno pokazać to, co nas urzeka w technologii. Jednak firma Divus (Emiter jest jej jedynym dystrybutorem w Polsce) pokazuje nową ścieżkę rozwoju dzisiejszej techniki!

Divus otworzył nowy rozdział technologii paneli dotykowych – rozdział sztuki i piękna. Ma to pokazać projekt „Divus meets Art”, czyli współpraca z Georgiem Kantiolerem, fotografem specjalizującym się w uwiecznianiu przyrody południowego Tyrolu. Jego dzieła czerpią inspirację z najnowszych technologii Divus, pokazują piękno materiałów używanych do tworzenia paneli dotykowych. Korzystanie z produktów Divus nie jest zwykłą czynnością – jest także ucztą dla zmysłów.

Panele dotykowe firmy Divus to najwyższa jakość, których design jest prawdziwą sztuką. Skomplikowany świat technologii jest bardzo podobny pod tym względem do naturalnych procesów. Zdjęcia Georga Kantiolera podkreślają także drugi aspekt – spokój i piękno (techniki i przyrody). Produkty te zapewniają bowiem komfort życia codziennego, równocześnie zaspokajając potrzeby estetyczne. Wykonane głównie z tak surowych materiałów jak szkło i metal, łączą miękkość i ostrość, kształt i kolor, tworząc nową i unikalną całość.

Panele do kontroli Inteligentnego Domu są nie tylko funkcjonalne i łatwe w obsłudze, ale także piękne i kojące nasze zmysły. Pozwalają Twojemu umysłowi odetchnąć podczas najbardziej prozaicznych czynności. W technologii Divus zobaczymy odzwierciedlenie najcudowniejszych obliczy alpejskiego Tyrolu: krople wody, wszystkie odcienie słońca, makroujęcia górskiej łąki.

A Ty dasz się porwać temu połączeniu sztuki i techniki?

Zapraszamy na stronę divus-meets-art, gdzie znajdą Państwo wszystkie zachwycające zdjęcia, o których mowa w artykule.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>